تمامی سفارشات بعد از ثبت و انتخاب زمان ارسال در نوبت ارسال و تحویل قسمت بسته بندی مجموعه داده می شوند.

روزهای ارسال

شنبه  –  دوشنبه  –  چهارشنبه

 

سفارشات بعد از بسته بندی در اولین روز کاری طبق برنامه ارسال میشوند

تیپاکس

مدت زمان تحویل ۲ تا ۴ روز کاری

هزینه بر اساس تعرفه متغییر شرکت تیپاکس

طبق

قوانین ارسال شرکت پست جمهوری اسلامی

ایران سال‌هاست که به ارائه خدمات ارسال کالا مشغول است. میلیون‌ها فرد حقیقی و حقوقی از این خدمات استفاده می‌کنند. اگر شما هم قصد پیوستن به این افراد را دارید، لازم است به قوانین زیر اشراف داشته باشید:

  • مرسوله‌های پستی به دو دسته ثبتی و غیر ثبتی تقسیم می‌شوند. مرسوله‌هایی که برای ارسال آن‌ها رسید صادر می‌شود، مرسوله‌های ثبتی هستند. یکی از قوانین ارسال بسته پستی مربوط به این نوع از مرسوله‌هاست. اداره پست هنگام تحویل مرسولات ثبتی باید یک امضاء یا هر نوع تاییدیه دیگر مبنی بر دریافت مرسوله را از فرد گیرنده اخذ کند.
  • در صورتی که در اولین مراجعه مامور پست به نشانی گیرنده، امکان تحویل مرسولات ثبتی فراهم نشود، مامور فوق موظف است روز بعد مجددا برای تحویل بسته به آن نشانی مراجعه نماید. در صورتی که باز هم مرسوله تحویل داده نشود، باید با صدور اطلاعیه ورود مرسوله، از گیرنده دعوت کند تا برای دریافت مرسوله خود، ظرف مدت مشخصی به دفتر پستی مراجعه کند. (بر اساس قوانین ارسال مرسولات پستی، به چنین مرسولاتی مرسولات معطله گفته می‌شود.)
  • مدت زمان نگه‌داری مرسولات معطله در ادارات پستی از ۵ تا ۱۵ روز بسته به نوع سرویس پستی، متغیر است. اما در صورتی که مرسوله فوق جزو مرسولات شرکت‌های طرف قرارداد پست باشد، با توجه به قوانین ارسال بسته پستی، این زمان می‌تواند با توافق طرفین تا چند ماه افزایش یابد.
  • اگر فرد گیرنده برای دریافت مرسوله معطله خود در طول مدت مشخص شده به اداره پست مراجعه نکند، واحد پستی باید مرسوله فوق را با ضرب مهر تعیین وضعیت به فرستنده برگشت دهد.
  • مرسولات ثبتی و مرسولات بیمه تنها به خود فرد گیرنده تحویل داده می‌شوند.
حس خوب زندگی 444 - پستی قوانین ارسال
سوالات متداول

علت تفاوت هزینه پستی محاسبه شده با هزینه دریافتی شرکت ملی پست

اها این سوال برای مشتریان پیش می آید که چرا هزینه محاسبه شده برای پست پیشتاز، با هزینه دریافت شده از اداره پست کمتر است. اما در واقع این اتفاق در صورتی رخ میدهد که بعضی نکات رعایت نشده باشند.

نرخ های پستی، بیشتر بر اساس وزن محصولات + وزن بسته بندی محاسبه میشود، همچنین هزینه سبد خرید هم در محاسبات انجام شده تاثیر گذار است.

نکته بسیار قابل توجه این است که، در نرخ نامه جدید پست، فاصله از مبدا هیچ تاثیری در محاسبه هزینه پستی ندارد و موردی که تاثیر گذار است، دسترسی به مقصد می باشد. به همین دلیل، نرخ محاسبه شده برای ۹۵ درصد شهر های کشور، یکسان است.

برای افزایش دقت محاسبه هزینه پستی، نیاز هست که موارد زیر در نظر گرفته شوند:

  1. وزن محصولات (وزن کل محصول و نه وزن خالص)
  2. وزن بسته بندی، در منوی حمل و نقل > ابزار ها،
  3. در نظر گرفتن هزینه بسته بندی به عنوان هزینه اضافی در تنظیمات روش پستی (که گاها بعضی از پیشخوان های پست و یا ادارات پستی دریافت میکند)
  4. حذف مواردی که در هنگام تحویل به پست، باعث افزایش قیمت میشود، مانند پیامک تحویل، بسته غیر استاندارد و … 

مورد ۴ بسیار با اهمیت می باشد، توجه داشته باشید که بعضی از دفاتر پیشخوان پست برای افزایش حاشیه سودشان (گاها بدون اطلاع شما) در زمان تحویل مرسوله تیک «شناسه الکترونیک، آگهی تحویل و سرویس پیام کوتاه» را فعال می‌کنند که باعث می‌شود حدود ۴ هزار تومان هزینه ارسال افزایش پیدا کند.

۷۳ / ۱۰۰