آرایشی و بهداشتی, محصولات, مراقبت و سلامتی

۱۰ ها خاصیت آلوئه ورا برای پوست

10 ها خاصیت آلوئه ورا برای پوست

۱۰ ها خاصیت آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا یکی از پر مصرف ترین داروهای گیاهی برای درمان انواع مشکلات پوستی است. آلوئه ورا به سبب داشتن ترکیبات ژل مانند خود برای درمان انواع آسیب‌های پوستی مناسب است. در گذشته، آلوئه ورا برای مشکلاتی نظیر آفتاب سوختگی ، زخم و خراش‌های کوچک استفاده می‌شد. علی رغم قدرت درمانی این گیاه ، ممکن است بپرسید آیا استفاده از آلوئه ورا روی پوست صورت مناسب و مفید است یا خیر ؟ حقیقت این است که اگر به درستی از آلوئه ورا استفاده کنید، برای انواع آسیب های پوستی مؤثر واقع می‌شود . تحقیقات نشان می دهند که استفاده از آلوئه ورا برای پاکسازی لک های پوست یک روش بالقوه برای درمان تخصصی و خانگی (هایپر پیگمنتیشن) است. در واقع وجود مواد شیمیایی خاص در آلوئه ورا پتانسیل از بین بردن رنگدانه های قرمز تجمع یافته بر پوست و لکه های تیره بر سطح آن را دارند. ژل آلوئه ورا مناسب برای انواع پوست بوده و می توان آن را مستقیم بر روی پوست امتحان کرد تا اثراتش را در پاکسازی پوست از رنگدانه های قرمز شکل گرفته بر آن دید.  در ادامه مزایای آلوئه ورا برای پوست صورت را بیشتر و مفصل‌تر بررسی می‌‎کنیم.

۱۰ ها خاصیت آلوئه ورا برای پوست

به خاطر انواع ویتامین ها است که مهم میشود !

 آلوئه ورا حاوی پلی ساکاریدهایی است که پوست را آبرسانی می‌کند، دارای خواص ضد التهابی است و می‌تواند مانند یک محافظ  برای پوست عمل کند.

  • پلی ساکاریدهای موجود در آلوئه ورا باعث تسکین دادن به خارش و سوزش‌های پوستی می‌شود.
  • ژل آلوورا دارای ترکیبات زیست فعال است که سرشار از ویتامین های مختلف می‌باشد.
  • آلوئه ورا همچنین دارای مواد معدنی مانند منیزیم، پتاسیم و زینک است.

مواردی که گفته شد خواص آلوئه ورا برای پوست است که باعث شده تا از آن به عنوان یک گیاه درمانی یاد شود.

چرا ۱۰ ها خاصیت آلوئه ورا برای پوست را باید بدانیم ؟

درمان سوختگی

یکی از فواید آلوئه ورا برای پوست صورت کمک به درمان سوختگی است. برای درمان سوختگی‌های کوچک باید ژل آلوئه ورا را روزی سه مرتبه روی قسمت آسیب دیده‌ی پوست خود استفاده کنید.

آفتاب سوختگی

آلوئه ورا پوست آفتاب سوخته را تسکین می‌دهد، اما تحقیقات نشان داده است که استفاده از آن برای پیشگیری از آفتاب سوختگی به تنهایی مؤثر نیست و بهتر است در کنار آن هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .

ترمیم زخم های سطحی

اگر در صورتتان خراش‌های کوچکی ایجاد شده، می‌توانید برای رهایی از درد و احساس سوزش، روزی سه بار مقداری از ژل آلوئه ورا را روی قسمت آسیب دیده‌ی پوست خود استفاده کنید .

درمان خشکی پوست

آلوئه ورا برای درمان خشکی پوست مؤثر است. همچنین به علت قدرت جذب زیاد، برای پوست‌های چرب نیز مناسب می باشد.  شما می توانید مرطوب کننده‌ی بعد از حمام خود را با ژل آلوئه ورا جایگزین کنید تا رطوبت پوست تان حفظ شود زیرا آلوئه ورا از هدر رفتن رطوبت پوست جلوگیری می کند.

درمان تبخال

تبخال بیشتر در اطراف دهان به وجود می‌آید. آلوئه ورا ضد ویروس هرپس است و به همین علت برای بهبود تبخال مفید می باشد . دو بار در روز می توانید ژل آلوئه ورا را روی تبخال خود استفاده کنید تا تبخال تان خشک و  برطرف شود.

اگزما

کمک به درمان اگزما یکی دیگر از خواص آلوئه ورا برای پوست صورت است. خاصیت مرطوب سازی آلوئه ورا به تسکین خشکی و خارش پوست ناشی از اگزما کمک شایانی می‌کند.

ژل آلوئه ورا برای تسکین بیماری هایی نظیر درماتیت سبورئیک نیز مفید است. این نوع اگزمای چرب اغلب روی پوست سر بروز پیدا می‌کند، اما ممکن است روی پوست صورت و پشت گوش‌ نیز دیده شود.

پسوریازیس

آلوئه ورا برای تسکین التهاب یا خارش ناشی از پسوریازیس نیز مفید است. برای کسب نتایج بهتر، می توانید ژل آلوئه ورا را دو بار در روز بر روی ناحیه‌ی مورد نظر بمالید.

آکنه‌ی التهابی

از جمله ویژگی‌های ژل آلوئه ورا ضد التهاب بودن آن است؛ بنابراین می‌توانید برای درمان آکنه‌ التهابی (مثل جوش‌های چرکین و ندول) از آن استفاده کنید. سه مرتبه در روز این ژل را با کمک پارچه‌ی نخی به آرامی روی نقاط مورد نظر استفاده کنید.

 ۱۰ ها خاصیت آلوئه ورا برای پوست در اینستاگرام

Celebrate Your Noor

 

۷۷ / ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید