آرایشی و بهداشتی, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی

روتین مراقبت پوست قبل از خواب

روتین مراقبت پوست قبل از خواب

روتین مراقبت پوست قبل از خواب

روتین مراقبت پوست قبل از خواب، مسئله بسیار مهمی است که هر فردی باید به آن توجه داشته باشد. به‌صورت کلی روتین مراقبت از پوست به سه دسته روتین قبل از آرایش، روتین روز و روتین شب تقسیم‌بندی می‌شود که یکی از بهترین زمان‌ها برای رسیدگی به پوست، شب‌ها است. پوست در حین خواب،  سرعت ترمیم آن افزایش پیدا کرده و جالب است بدانید شب‌ها اکسیژن‌رسانی به پوست نیز  بیشتر می‌شود. به این ترتیب، برای داشتن پوستی درخشان و شاداب نباید شب‌ها را از دست داد. به همین خاطر ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد روتین مراقبت پوست در شب با شما صحبت کنیم.

 در ادامه، همراه ما باشید.

 مراحل روتین پوست شب

  • پاک کردن محصولات آرایشی از روی پوست

یکی از اصلی ترین مراحل روتین شبانه جهت مراقبت از پوست، پاک کردن آرایش است. هیچگاه با آرایش به رختخواب نروید. خوابیدن با آرایش اصلی ترین دشمن پوست شما است. پاک کردن آرایش با استفاده از روش‌های مختلفی انجام می‌شود مثل میسلارواتر، شیرپاک‌کن و…نکته‌ای که اهمیت دارد این است که حتما قبلا از شستن پوست باید با استفاده از این روش‌ها آرایش خود را پاک کنید.

  • شستن پوست با شوینده مناسب

بعد از پاک کردن آرایش خود، از یک شوینده مناسب صورت استفاده کنید و حتماتوجه داشتیه باشید محصولی که استفاده می‌کنید متناسب با نوع پوست شما باشد.

  • استفاده از تونر

حالا که صورت خود را با شوینده مناسب تمیز کرده‌اید، زمانش رسیده تا با کمک  تونر صورت و یک پد آرایشی پوست صورت را با آن پاک کنید. استفاده از تونر صورت باعث می‌شود که پوست صورت سرحال‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد و پوست را برای جذب مواد مغذی آماده کند.

  • سرم

سرم‌ها به خاطر وجود مواد مغذی و بسیار ضروری برای پوست، محصولات مراقبتی بسیار ویژه‌ای هستند که احساس شادابی و جوانی بسیار زیادی را در پوست ایجاد می‌کنند.

  • کرم شب

کرم شب بهترین وسیله برای مرطوب‌ نگه داشتن پوست و حفظ سلامت آن در طول شب است. پوست ما در طی شب کلاژن سازی می‌کند و کرم‌های شب به دلیل فرمولاسیون ویژه‌ای که دارند ، باعث می‌شوند پوست هر آنچه را که برای کلاژن سازی و ترمیم  نیاز دارد  در اختیار داشته باشد. کرم شب به بازسازی و روشن شدن پوست کمک می‌کند ، در آبرسانی و کاهش چروک ها نقش ویژه‌ای دارد و ضد لک بوده و در روشن شدن پوست مؤثر است.پوست صورت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن می باشد که در ایجاد اعتماد به نفس نقش مهمی دارد. برای حفظ سلامتی پوست صورت و ایجاد شادابی باید با روتین پوست شب آشنا باشید و آن را به صورت مستمر انجام دهید تا پوستی زیبا ، جوان و درخشان داشته باشید .

” Celebrate Your Noor “

 
۷۲ / ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید